Péče o výrobky

 

 Ako sa starať o naše výrobky 

STAROSTLIVOSŤ O ZÁCLONY
Naše záclony môžete prať v práčke. Odporúčame prať v sáčku na záclony, aby sa počas prania nezachytila o bubon a nerozpárala sa. Nezabudnite odstrániť všetky kovové či plastové časti slúžiace napríklad k zaveseniu záclony. Perieme iba samotnú záclonu. Bubon práčky naplníme maximálne na polovicu, aby mali pri praní dostatočný priestor.

Zvolíme si program na jemné prádlo s teplotou 30 alebo 40 °C. Žmýkame iba krátko na najnižší stupeň otáčok (v podstate len pár sekúnd), aby z nich nekvapkala voda, ale ostali ešte vlhké. U čisto bielych záclon odporúčame prostriedok na biele prádlo. Na farebné záclony (aj na tie s decentným farebným vzorom) už použite prostriedok na farebné prádlo. Neodporúčame používať aviváž a zmäkčovadlá.

Záclony nikdy nedávame do sušičky. Vlhké ich zavesíme a vďaka tomu nie je nutné záclony žehliť. Zavesené sa vlastnou váhou počas schnutia rovnajú. V prípade potreby je možné ich vyžehliť na najnižšiu teplotu s maximálnou opatrnosťou.


STAROSTLIVOSŤ O ZÁVESY
Dekoračné i BLAC OUT závesy zo 100% polyesteru perieme v práčke na 40°C s príslušným pracím prostriedkom. Menšie otáčky pri žmýkaní a správny spôsob sušenia uľahčia prípadné žehlenie. Želia sa ľahko, najlepšie ešte trochu vlhké.  


STAROSTLIVOSŤ O  KUCHYNSKÉ UTIERKY
Naše utierky je možné prať v práčke podľa etikety od 40-60°C s príslušným pracím prostriedkom a podobnými farbami. Žehlia sa na program bavlna. Pred prvým použitím by sa mali raz až dvakrát vyprať, aby došlo k aktivácii ich savosti.

STAROSTLIVOSŤ O PVC PRESTIERANIE:
Ľahká údržba - umývateľné - stačí utrieť vlhkou utierkou alebo opláchnuť pod tekúcou vodou a osušiť.

STAROSTLIVOSŤ O PRESTIERANIE:
Prestieranie perte v ruke pri teplote 40°C alebo v práčke na šetrný program. Pri praní nepoužívajte pracie prostriedky na biele prádlo, pretože obsahujú zosvetľovače, ktoré môžu ovplivniť ich farbu. Žehlia sa pri maximálnej teplote 150°C.

STAROSTLIVOSŤ O OBRUSY:
Obrusy perte v ruke pri teplote 40°C alebo v práčke na šetrný program. Pri praní nepoužívajte pracie prostriedky na biele prádlo, pretože obsahujú zosvetľovače, ktoré môžu ovplivniť ich farbu. V prípade potreby ich môžete prežehliť na nízky stupeň teploty (najlepšie ešte vlhké).


STAROSTLIVOSŤ O UTERÁKY, OSUŠKY, ŽUPANY
Uteráky a osušky (ďalej už len uteráky) je nutné pred prvým požitím vyprať v práčke na odporúčanú teplotu a dlhý prací program. Perieme ich oddelene pretože dochádza k vymývaniu zbytkových farieb a nečistôt z výroby. Pri prvých praniach dochádza k uvoľneniu jemných vlákien a ku spevneniu slučiek v tkanine. Tým sa zaistí lepší vzhľad a dlhšia životnosť výrobku.

Uteráky perte v práčke na dlhý program a vždy sa riaďte konkrétnou odporúčanou teplotou uvedenou na nášivke (všeobecne je to 40-60°C). Ideálne je prať ich odddelene alebo aspoň s podobnými farbami. Dodržujte zásady správneho dávkovania pracieho prostriedku. Uteráky nevyvárajte a nebielte.
Pri praní uterákov nepoužívajte aviváž. Aviváž totiž zlepí vlákna ku sebe a uteráky tak strácajú mekkosť a najmä schopnosť absorpcie.

Sušenie v sušičke sa všeobecne neodporúča. Pokiaľ sa predsa pre sušičku rozhodnete zvolte dlhší program s nízkou teplotou. Jemným vláknam škodí aj sušenie na priamom slnku alebo horúcom radiátore. Ideálne je sušiť uteráky na veľmi vzdušnom mieste kde budú po uschnutí krásne nadýchané. Uteráky nikdy nežehlite ani nemandlujte, slučky by sa polámali a stratili by savosť.

STAROSTLIVOSŤ O KÚPEĽŇOVÉ PREDLOŽKY
Predložky sú vyrobené zo 100% bavlny a nemajú protišmykovú úpravu, preto sa o nich staráme rovnako ako o uteráky. Perieme v práčke na 40 °C,oddelene, aby nedošlo k ofarbeniu iného prádla. 


STAROSTLIVOSŤ O BAVLNENÉ DEKY A PLÉDY
Bavlnené a iné deky perte na 30 °C s pracím prostriedkom na jemné farebné prádlo. Zvoľte nízke otáčky, aby deky neboli veľmi pokrčené. Sušte na dobre vetranom mieste a nežehlite ich. Pred prvým použitím je dobré deku 2-3 krát vyprať, aby sa odstránili voľné vlákna z výroby. 

STAROSTLIVOSŤ O DEKORAČNÉ OBLIEČKY NA VANKÚŠIKY
Obliečky perte v ruke na 30°C alebo na jemný program v práčke. Nepoužívajte pracie prostriedky na bielu bielizeň, pretože obsahujú rozjasňovače, ktoré môžu vážne ovplivniť ich farbu. Obliečky poriadne prepláchnite.


STAROSTLIVOSŤ O OBLIEČKY
Pred prvým použitím obliečky vyperte na dlhý prací program.Odstránia sa tým zbytkové farby a nečistoty z výroby. Odporúčaná teplota prania je 40°C. Nikdy obliečky neperte na nižšiu teplotu. Obliečky perte a sušte naopak so zapnutým zipsovým uzáverom. Pokiaľ ich sušíte v sušičke zvoľte dlhší program s nízkou teplotou. Pokiaľ sušíte vonku, tak naopak,aby ste zabránili priamemu kontaktu farieb so slnečným žiarením.  Krepové obliečky nikdy nežehlite, poškodila by sa krepová štruktúra. Ostatné obliečky žehlite naopak na program bavlna/ľan. Obliečky nevyvárajte. 

Voľte pracie prostriedky podľa farby obliečok. Tmavé farby perte v prípravku na farebnú alebo tmavú bielizeň. Nepoužívajte zosvetľovače a bielidla. Ich používaním dochádza k oslabeniu vlákien a zníženiu životnosti materiálu a farieb.  Bielizeň nenechávajte  dlho v práčke, zbytočne sa pokrčí. Všetky pokyny týkajúce se starostlivosti o naše obliečky nájdete na nášivke priamo na obliečkach.

Podľa najnovších vedeckých výzkumov je optimálna teplota  prania 40°C. Táto teplota je vhodná pre dosiahnutie optimálnej hygienickej čistoty a zaisťuje dlhú životnosť pestrých farieb. I bežné pracie prostriedky dnes obsahujú zložky, ktoré dokážu pri nižších teplotách odstrániť väčšinu mikróbov. Naviac tým, že budete prať pri nižších teplotách šetríte nielen životné prostredie, ale aj svoju peňaženku. Obliečky sú testované na pranie pri teplote do 60°C.

Aviváž všeobecne neodporúčame. Jej použitie narušuje schopnosť absorpcie. V podstate obalí vlákna a zabraňuje tak látke "dýchať". 


STAROSTLIVOSŤ O PRESTIERADLÁ
Jersey prestieradlá môžete prať v práčke. Odporúčaná teplota je 40°C. Pred prvým použitím ich vyperte na dlhý bavlnený program s príslušným pracím prostriedkom, najlepšie oddelene,aby sa dobre odstránili zbytkové farby a nečistoty z výroby.Sušenie v sušičke neodporúčame, ale je možné. Pokiaľ sa pre sušičku predsa len rozhodnete, zvoľte dlhší jemný program s nízkou teplotou. Jersey prestieradlá je možné žehliť, ale nie je to potrebné. Neodporúčame aviváž, aby nebránila látke "dýchať". Prestieradlá nebielte, nevyvárajte a nemandlujte. 

Froté prestieradlá môžete prať v práčke. Odporúčaná teplota je 40°C. Pred prvým použitím ich vyperte v práčke na 40°C s príslušným pracím prostriedkom, najlepšie oddelene,aby sa dobre odstránili zbytkové farby a nečistoty z výroby. Prvé pranie uvoľní vlákna a spevní slučky v látke a tak sa zaručí lepší vzhľad a dlhšia životnosť. Nepoužívajte aviváž a nežehlite ich. To totiž vytvorí na povrchu vlákien tenký film, ktorý ničí jemnú slučkovú štruktúru. Pokiaľ sa rozhodnete sušiť v sušičke, zvoľte dlhší jemný program s nízkou teplotou. Prestieradlá nebielte, nevyvárajte a nemandlujte. 


STAROSTLIVOSŤ O PRIKRÝVKY, VANKÚŠE A MATRACOVÉ CHRÁNIČE
Náplne i chrániče perte podľa potreby na 30-40°C s pracím prostriedkom na biele prádlo. Vhodné sú nízke otáčky, aby sa nezdeformovala náplň. Odporúčame pri bežnom používaní prať aspoň raz za rok a pravidelne vetrať. Použite maximálne 1/3 obvyklej dávky pracieho prášku, aby sa úplně rozpustil. Je potrebné riadne opláchnuť a žmýkať maximálne 30 sekúnd, aby nedošlo k potrhaniu náplne.  Vzhľadom k materiálu, ktorý veľmi dobre nasiakuje vodu, je nutné prať v práčke s kapacitou 7kg suchej bielizne. Inak riskujete poškodenie práčky. Pokiaľ nemáte k dispozícii dostatočne veľkú práčku odporúčame využiť službu profesionálnej čistiarne. 


 

 

 

 

Na vašom súkromí nám záleží

Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie