JIMI Textil radí - Naše záclony môžete prať v práčke. Aké odporúčania dodržiavať?

Hoci naše záclony spĺňajú prísne štandardy kvality, stále sa jedná o jemné tkaniny, s ktorými je nutné zaobchádzať šetrne. Aby sme predĺžili ich životnosť odporúčame pri ich čistení dodržiavať určité zásady.

Nastavování pračky

Ako často prať záclony?

Záclony odporúčame prať priemerne jeden až dvakrát ročne. Záleží mimo iné aj na tom v akom prostredí sa záclona nachádza.

Pranie záclon raz za rok vo väčšine prípadov stačí. Sú ale situácie, pri ktorých odporúčame prať záclony častejšie. Pri menej častom praní už by v týchto miestnostiach záclony mohli viditeľne zožltnúť alebo zosivieť.

Kde prať záclony dvakrát ročne?

  • V kuchyni, kde je záclona viac vystavená mastnote a vareniu.
  • V miestnostiach, kde sa pravidelne fajčí.
  • V miestnostiach vytápaných WAW kachľami.  
  • V ďalších horšie vetraných priestoroch a miestach s väčším znečistením vzduchu.

Ako prať záclony JIMI Textil

Každý náš výrobok je označený pracími symbolmi. Odporúčame preto pozorne naštudovať pokyny u jednotlivých záclon. Vysvetlenie významu jednotlivých symbolov nájdete v kompletnom prehľade na tejto stránke alebo konkrétne pre záclony na obrázku nižšie.

Pracie symboly záclon

Naše záclony môžete prať v práčke

Pre všetky záclony obecne je šetrnejšie ručné pranie. Priznajme si ale, že málokto má čas a trpezlivosť záclony z celej domácnosti ručne preprať. Preto sa všetky záclony značky JIMI Textil dajú prať v práčke, pokiaľ zvolíte šetrný program.

Odporúčame pranie v pracom vrecúšku, aby sa záclona o bubon nezachytila a nerozpárala. Nezabudnite odstrániť všetky kovové alebo plastové časti, ktoré slúžia k zaveseniu záclony. Perieme len samotný textil. Bubon práčky naplníme maximálne do polovice, pri praní textil zväčší svoj objem.

Pri praní záclon zvoľte program na jemnú bielizeň s teplotou 30-40 stupňov Celzia. Na záver prania záclony len krátko (v podstate iba pár sekúnd) vyžmýkame na najnižší stupeň otáčok (maximálne 600), aby z nich nekvapkala voda, ale zostali ešte vlhké.

Ako je to pracími prostriedkami

U čisto bielych záclon odporúčame prostriedok len na bielu bielizeň. Na farebné záclony (vrátane tých bielych s decentným farebným vzorom) už používajte prostriedok na farebnú bielizeň. Neodporúčame používanie aviváže a prostriedkov na zmäkčenie bielizne.

Metrážová voálová záclona VZ29

Biele záclony s farebným vzorom perte s prostriedkom na farebnú bielizeň (na obrázku detail vzoru našej modernej metrážnej voálovej záclony VZ29, DETAIL PRODUKTU TU)

Sušenie a žehlenie

Záclony nikdy nedávame do sušičky, povesíme ich vlhké. Vďaka tomu spravidla nie je nutné záclony žehliť, povesené sa vlastnou váhou pri schnutí narovnajú. Pokiaľ máte záclony nariasené, tak isto ich nariaste do výslednej podoby ešte vlhké.

Záclony věsíme ještě za vlkha

Pokiaľ ale periete záclony ručne je lepšie ich chvíľu nechať odkvapkať povesené na šnúre alebo sušiaku. Obvykle ich budete musieť zložiť a nevyhnete sa tak žehleniu. V tom prípade buďte maximálne opatrní a záclonu žehlite na najnižšiu teplotu.

Čas na novú záclonu?

Chybovať je ľudské a každý textil je časom na poškodenie náchylnejší. Nie vždy sa preto pranie podarí podľa predstáv. Pokiaľ to práve dnes nebol váš deň, zachovajte chladnú hlavu a preskúmajte našu aktuálnu ponuku záclon. Za skvelé ceny si u nás môžete zaobstarať nový textil, ktorý odosielame hneď druhý pracovný deň po objednaní.

Na vašom súkromí nám záleží

Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie